ممکن است شما نیز از آن دسته دوستان باشید که علاقمند به شرکت در مسابقات آنلاین هستید اما در بخش Online Friendly بازی فیفای کنسول ps4 مشکل دارید؛ به‌عبارتی در این بازی با مشکل اینوایت مواجه هستید. برای حل این مشکل تا انتهای این پست همراه ما باشید.

اولین مشکلی که باید بررسی کنید، مسئلۀ Nat type است. برای این مورد طبق آموزش این لینک عمل کنید. درصورتی که با انجام راه حل‌های مطرح‌شده، مشکل Nat شما حل نشد، مشکل از ISP (سرویس‌دهندۀ اینترنت) شماست. با آنها تماس گرفته و مشکل را مطرح کنید.

اما اگر مشکل شما مورد بالا نبود، راه حل‌های زیر را به‌ترتیب انجام دهید:

برای ارسال درخواست بازی دوستانه، به‌جای درخواست از داخل بازی طبق این روش عمل کنید:

– ابتدا یک پارتی بسازید: برای انجام این کار، از منوی اصلی روی گزینه‌ای که در تصویر زیر مشخص است کلیک کنید.

– برای پارتی خود یک نام انتخاب کنید و مراحل تأیید را به‌ترتیب دنبال کنید.

– بعد از اینکه پارتی ساخته شد، مانند تصویر زیر یک دعوتنامه(invitation) برای حریفتان بفرستید.

– بعد از اینکه حریفتان ازطریق گزینۀ join به پارتی شما پیوست، ازطریق گزینۀ play together (در صفحۀ پارتی) اقدام به ارسال درخواست بازی دوستانه کنید.

* اگر این کار با موفقیت همراه نبود، چندین بار این کار را انجام دهید. توجه داشته باشید که اگر شما موفق به ارسال درخواست ازطریق گزینۀ play together نیستید(به داخل صفحۀ بازی دوستانه می‌رود و بلافاصله از آن خارج می‌شود) ممکن است حریفتان بتواند درخواست موفقیت‌آمیز بفرستد، بنابراین چند بار هم از حریفتان بخواهید که ازطریق این گزینه درخواست دهد.

در ویدیوی زیر می‌توانید کل مرحله ساخت پارتی، تنظیمات، خروج و … را ملاحظه کنید.

 

اگرهمچنان مشکلتان حل نشده به مطالب زیر دقت کنید:

– اگر برای اتصال به شبکه از وای‌فای استفاده می‌کنید، شبکۀ LAN (اتصال مستقیم ps4 به مودم با سیم) را نیز امتحان کنید.

– مطمئن شوید که ps4 و بازی فیفا ۱۸ هردو به آخرین نسخۀ منتشرشده به‌روز هستند.

– برای انجام بازی آنلاین در ps4 به اکانت پلاس نیاز دارید؛ توجه کنید که اکانت شما منقضی نشده باشد.

– ممکن است فایل‌هایی که اخیرا برای بازی دانلود شده‌اند مشکل داشته باشند. همچنین ممکن است مشکل از دیتاهای سیوشدۀ بازی شما باشد. برای حل این مشکل به روش زیر عمل کنید(توجه داشته باشید که طبق ادعای EA هیچ مشکلی برای گیم‌پلی شما ایجاد نخواهد کرد):

دکمۀ PS روی دسته را فشار دهید.

به Settings بروید.

گزینۀ Application Saved Data management را انتخاب کنید.

گزینۀ Saved Data in System Storage و سپس گزینۀ Delete را انتخاب کنید.

بازی‌ای که در آن مشکل دارید(احتمالاً فیفا ۱۸) را انتخاب کنید و تمامی فایل‌های مربوط به آن را در این صفحه پاک کنید.

– مطمئن شوید آی‌پی دستگاه ps4 شما ورژن ۴ است. این آی‌پی به‌صورت x.x.x.x است که به‌جای هریک از xها یک عدد(نهایتاً سه رقمی) قرار می‌گیرد. برای بررسی این مورد، می‌توانید در بخش settings، به بخش Network بروید و View Connection Status را انتخاب کنید. در آنجا به دنبال یک فیلد به‌نام آی‌پی باشید. اگر ساختار عدد جلوی این فیلد به همان صورتی بود که ذکر شد، یعنی از این بابت مشکلی ندارید اما اگر غیر از این بود، یعنی ورژن آی‌پی شما ۶ بوده و ازآنجاکه اکثر بازیکنان از آی‌پی ورژن ۴ استفاده می‌کنند، این مسئله برایتان مشکل‌ساز است.

– مطمئن شوید مشخصۀ UPnP روی مودم شما فعال است. این مشخصه درصورت فعال‌بودن به مدیریت مسائل مرتبط به تمامی دستگاهی که به شبکه متصل هستند می‌پردازد(به‌خصوص پورت‌های مورد نیاز). اگر سؤالی در این باره دارید می‌توانید با ISP (سرویس‌دهندۀ اینترنت) خود مطرح کنید تا شما را راهنمایی کنند.

اگر تمامی راه حل‌های بالا را (هر دو بازیکن) انجام دادید و مشکلتان حل نشد، متاسفانه باید به اطلاع شما برسانیم که فعلا راه حل دیگری برای این مشکل ارائه نشده است و به‌عبارتی این مشکل راه حل قطعی ندارد. امیدواریم در آینده با به‌روز شدن این پست بتوانیم مشکل اینوایت شما را حل کنیم.

ممنون از اینکه تا پایان این پست با ما همراه بودید.